Karta dobra na wszystko

Niepozorna karta plastikowa może dziś zmieścić więcej danych niż wielka księga sto lat temu. W czasach, w których gotówka prawie zniknęła z obiegu, portfele służą nam głównie do przechowywania kart. I nie chodzi tu jedynie o karty płatnicze.

Całe życie na karcie

Kartą z zapisanymi danymi jest nasz dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja studencka lub uczniowska, karta pacjenta, bilet miesięczny komunikacji publicznej, karta paliwowa, niezliczone karty lojalnościowe i wiele, wiele innych rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Polacy pokochali karty i nie może to dziwić. Weźmy za przykład najpopularniejszy skandynawski sklep z wyposażeniem wnętrz, który zna chyba każdy. Okazanie karty lojalnościowej przy płaceniu za zakupy sprawia, że zakup zostaje zapisany na naszym koncie klienta. Jeżeli chcemy zwrócić towar, reklamować go, czy potrzebujemy fakturę, nie musimy mieć przy sobie paragonu – wystarczy nam właśnie karta.

Frontem do klienta

Karty zbliżeniowe to nie fanaberia – to akcesorium realnie ułatwiające życie zarówno wystawcy, jak i użytkownikowi karty. Wiele miejskich instytucji kulturalnych zaczęło stosować wielorazowe karty, obok jednorazowych biletów. Możliwość zapisania na karcie dowolnej informacji umożliwia organizowanie różnego rodzaju akcji promocyjnych – na przykład sprzedawanie biletów wielokrotnego wstępu, w takim przypadku karta działa jako kontrola dostępu.

Comments are closed.

.