Czy warto zakładać karty lojalnościowe?

Obecnie wszelkiego rodzaju karty stałego klienta i programy lojalnościowe cieszą się dużą popularnością. Z pytaniem o ich posiadanie możemy spotkać się dokonując zakupów w sklepach spożywczych, drogeriach, na stacjach benzynowych, a nawet podczas korzystania z usług hoteli czy linii lotniczych.

Czym jest karta stałego klienta?

Jest to przede wszystkim podstawowy element programu lojalnościowego, który służy do nawiązywania długotrwałej relacji na linii klient–sklep. Dla firm najważniejszym zadaniem jest pozyskanie stałych i wiernych klientów. W tym właśnie celu wprowadzają plastikowe karty lojalnościowe, które należy każdorazowo pokazać dokonując płatności za zakupy.

Na jakie korzyści możemy liczyć?

Zazwyczaj karta stałego klienta służy do zbierania punktów i wymiany ich na rabaty na następne zakupy. Sposób przeliczania wydanych pieniędzy na punkty opisany jest zawsze w regulaminie programu. Posiadacze kart lojalnościowych mogą liczyć także na dodatkowe kupony zniżkowe przyznawane na przykład z okazji urodzin. Rzadziej stosowanym rozwiązaniem jest wymiana punktów na nagrody rzeczowe.

Czy to jest bezpieczne?

Przy zakładaniu kart lojalnościowych powinniśmy zawsze czytać dołączony do nich regulamin. Należy zwrócić uwagę na to, czy zawiera on dane organizatora oraz warunki udziału w programie. Ważne jest, aby wszystkie użyte w regulaminie pojęcia były wyraźnie zdefiniowane. Określony powinien być także czas trwania programu oraz warunki rezygnacji z niego. Bardzo ważna jest informacja w jakim zakresie i jak długo nasze dane osobowe będą przetwarzane przez organizatora programu.

Comments are closed.

.