Jaką myszkę gamingową wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wszystkie myszki komputerowe są do siebie podobne. Nic bardziej mylnego! Warto wiedzieć, że na rynku znajdują się specjalne modele gamingowe, które dedykowane są graczom. Dzięki nim rozgrywka stanie się jeszcze bardziej komfortowa i przyjemna. Wybór jest na tyle szeroki, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić problemu.

Precyzyjny sensor

Przed zakupem myszki gamingowej należy sprawdzić, jaki sensor posiada interesujący nas model. Musi on gwarantować wysoki poziom precyzji, gdyż bezpośrednio wpływa to na wygodę podczas gry. Można wyróżnić sensor optyczny oraz laserowy. Wybór zależy w dużej mierze od tego, jaki budżet posiadamy.

Doświadczone osoby polecają w szczególności myszki z sensorem laserowym. Są one jednak droższe od modeli tradycyjnych. Czasami jednak warto zainwestować nieco więcej gotówki, gdyż myszka gamingowa to inwestycja na długi czas.

Czułość

Czułość myszki do gier warunkuje czas reakcji. Jest to jeden z parametrów sensora. Parametr ten wyrażany jest w DPI. Im wyższa jego wartość, tym lepiej. Nasze osiągi w grze będą mogły być wyższe. Jest to szczególnie istotne, jeśli preferujmy produkcje, w których liczy się zręczność.

Warto wiedzieć, że najlepsze modele posiadają sensor o czułości przekraczającej 8000 DPI. Ma tot jednak odbicie w cenie, która jest relatywnie wysoka. Osoby o przeciętnych wymaganiach będą zadowolone nawet z myszy o czułości 1600 DPI.

Comments are closed.

.