Brama automatyczna

Niemal każdemu człowiekowi zależy na ogólnym bezpieczeństwie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w końcu bezpieczeństwo oraz stabilność to jedne z podstawowych ludzkich potrzeb. W związku z tym większość ludzi budując dom zwraca szczególną uwagę na to, by był on wykonany z jak najlepszych materiałów. Jednak czy tyle samo uwagi przekłada się do ogrodzenia lub bramy wjazdowej? Cóż, prawdopodobnie nie, a jest to bardzo duży błąd.

Dlaczego warto wybrać automatyczną bramę?


Cóż, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że tradycyjna, klasyczna brama może być naprawdę bardzo niebezpieczna. Dlaczego? Cóż, bramy wjazdowe są z reguły wykonane z żelaza lub innego metalu (czasem zdarza się, że jest to drewno), wynika z tego, że są to bardzo masywne oraz ciężkie przedmioty.

Niestety mimo to wystarczy silny podmuch wiatru, by brama huśtała się we wszystkie strony. Jest to o tyle niebezpieczne, że może zranić kogoś, kto znajduje się w pobliżu. Brama automatyczna wypada w tym zestawieniu znacznie lepiej.

Jak sprawić, by brama otwierała i zamykała się sama?


Cóż, najlepszym rozwiązaniem będzie bez wątpienia instalacja fotokomórki do bramy. Fotokomórka do bramy działa na zasadzie czujnika – gdy auto zbliża się do podjazdu, fotokomórka wyłapuje ruch, a następnie wysyła sygnał do bramy, która zaczyna się powoli otwierać.

Gdy auto wyjedzie poza określony teren, brama analogicznie do poprzedniej czynności, zacznie się zamykać. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które spodoba się niemal każdemu kierowcy.

Zobacz więcej w sklepie: https://www.napad.pl/1490-fotokomorki

Comments are closed.

.