Jak wybrać modny stół do salonu i jadalni

Wyposażenie pomieszczeń powinno być przede wszystkim funkcjonalne. Istotne jest również dopasowanie mebli do aranżacji pokoju. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w pomieszczeniach, w których spożywa się posiłki jest stół. Jak wybierać odpowiednie stoły do salonu i jadalni?

Dopasowanie do aranżacji

Wybierane meble muszą komponować się z wystrojem wnętrza. Jednymi z najmodniejszych konwencji aranżacyjnych są styl skandynawski i boho. Wybierając stół do takich pomieszczeń, warto zdecydować się na modele z naturalnego drewna.

Mogą być utrzymane w kolorze surowego tworzywa lub zostać pomalowane na biało. Charakter aranżacji podkreślą widoczne słoje.

Zarówno w aranżacji boho, jak i równie modnym stylu vintage sprawdzą się stoły do jadalni lub salonu z lakierowanego drewna w ciepłym odcieniu.

Odpowiednie wymiary

Wybierając stoły kuchenne i jadalniane należy wziąć pod uwagę zarówno wielkość pomieszczenia, jak i ilość osób, które będą przy nich siedziały. Warto pamiętać, że na każde krzesło powinno przypadać 60 cm długości blatu.

Zaleca się również dopasować wysokość mebla do wzrostu domowników i wybranych krzeseł. Pomiędzy krawędzią blatu a siedziskiem zaleca się zostawić 30 cm wolnej przestrzeni.

Modne stoły to te dopasowane do wystroju pomieszczenia. Obecnie popularne są zarówno modele z blatem prostokątnym, jak i okrągłym lub owalnym. Meble powinny być dopasowane do gustu i preferencji domowników. Aby stół okazał się funkcjonalny, należy dobrać jego wielkość do zapotrzebowania.

Comments are closed.

.