Smartwatch – czym kierować się przy jego wyborze?

Smartwatche to inteligentne zegarki, które zyskują ostatnio na popularności, będąc rozszerzeniem telefonu i ułatwiając korzystanie z niego, a do tego wyposażone są w wiele interesujących rozwiązań i funkcjonalności, jednak wielu konsumentów nie wie, jak wybrać najlepszy dla nich smartwatch.

Smartwatch – powiadomienia widoczne jak na dłoni

Jedną z podstawowych funkcji smartwatcha jest możliwość wyświetlania przez niego powiadomień z telefonu, wliczając w to SMS-y, wiadomości przychodzące na komunikatory i inne rodzaje powiadomień.

Z tego powodu wiele osób chce, by ich smartwatch miał możliwie jak największy wyświetlacz, aby można było odczytywać wiadomości i powiadomienia w sposób wygodny.

System operacyjny smartwatcha

Kupując to urządzenie, trzeba też zwrócić uwagę, jaki posiada ono system operacyjny, gdyż tutaj ma się do czynienia z większą różnorodnością, niż w przypadku smartfonów, a nie każdy smartwatch będzie współpracował z danym telefonem.

Jednym z wiodących systemów na te urządzenia jest Wear OS, rozwijany przez Google. Może on być sparowany zarówno z telefonami z Androidem, jak i iPhone’ami.

Popularnym systemem na smartwatche jest też Tizen, który współpracuje niemal z każdym modelem telefonu, jednak w przypadku iPhone’a jego funkcjonalność będzie ograniczona, dlatego też lepiej używać go w połączeniu z telefonami z Androidem lub systemami linuksowymi na pokładzie.

Dla wielu osób synonimem smartwatcha jest Apple Watch, wyposażony w system Watch OS, jednak te inteligentne zegarki, chociaż według wielu są najlepsze, współpracować będą tylko z innymi urządzeniami firmy Apple.

Comments are closed.

.