Jak dobrać odpowiedni telewizor 40 cali?

Jak dobrać odpowiedni telewizor 40 cali?

Do jakiej wielkości pomieszczenie 40 calowy ekran jest odpowiedni?

Odpowiedni stosunek wielkości ekranu do odległości od niego jest różny dla konkretnych ekranów, przykładowo:

  • ekran Full HD powinien być oddalony o 4.2 cm na każdy 1 cal.
  • ekran UHD – 2.1 cm na 1 cal odległości od ekranu.

Stosując się do tych wytycznych można uznać ze telewizor 40 cali jest dosyć optymalnym rozwiązaniem, ponieważ jest odpowiedni przy odległości około 3.5 – 4.5 m od ekranu. 

Jaki rodzaj wyświetlacza wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele technologii, w jakich wyświetlane są obrazy i filmy, jednak omówione poniżej są obecnie najpopularniejsze. 

  • Telewizor OLED – gwarantuje doskonałą czerń oraz głębię kontrastu. Zastosowane organiczne diody LED zapewniają pięknie odwzorowane kolory oraz żywy obraz.
  • QLED – quantum dot – jest to odmiana LCD, która oferuje lepsze kolory oraz wyższą jasność. Jest to możliwe dzięki dodanej warstwie kropek kwantowych.
  • LCD – jest to najtańsza technologia, która oferuje nieco słabsze efekty. Z wad możemy wymienić jaśniejszą czerń, niższy kontrast możliwą degradację kolorów przy spojrzeniu pod kątem. Degradacja kolorów jest spotykana jedynie w matrycach VA/MVA.

Dodatkowe technologie wykorzystywane w telewizorach

Niezwykle popularne staje się podświetlenie Ambilight. Są to paski LED, które zależnie od ustawienia mogą emitować różne kolory, nawet te, którego w konkretnej scenie jest najwięcej. Przykładowo – przy wyświetlaniu zielonego lasu na ekranie z tyłu podświetli się na zielono. Takie rozwiązanie może dawać świetne doznania podczas seansu.

Smart TV jest drugą najpopularniejszą funkcją. W dzisiejszych czasach może ona znacznie ułatwić korzystanie z telewizora oraz umożliwić korzystanie z usług takich jak np. Netflix. Obejrzyj ofertę telewizorów 40 cali tutaj: https://manta.com.pl/product-category/telewizory-i-akcesoria/telewizory-led/40/

Comments are closed.

.